Info

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely -- Doporučuje časopis FORBES *(09/2016)

Nejposlouchanější český marketingový podcast a jediný český podcast doporučovaný časopisem FORBES servíruje rozhovory s hosty, kteří vás mají co naučit. Kritérium číslo 1: Něco velkého v českém marketingu dokázali. Kritérium číslo 2: Jsou ochotní a schopní rozberat své postupy na součástky. Konkrétně, prakticky, bez marketingového bullshitu. Autor podcastu Pavel Šíma, sám oceňovaný marketér a vystudovaný žurnalista, jde do hloubky. Trvá na odhalení byznysmodelu hostů. Nepustí je od mikrofonu, dokud jejich úspěch nerozloží na drobné a nesloží zpět do použitelného schématu, které můžete okamžitě začít replikovat. Pokud vás už nebaví hledat jehlu v kupce sena – něco inspirativního a použitelného v záplavě milionů irelevantních blogpostů, how-to článků, tweetů a FB postů – je na čase subscribnout si DEMARKETING a pustit si do uší pečlivě vybrané klenoty českého marketingu.
RSS Feed
DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely -- Doporučuje časopis FORBES *(09/2016)
2017
September
May


2016
September
May
March
February


Categories

All Episodes
Archives
Categories
Now displaying: March, 2016
Mar 27, 2016

Adidas, Pilsner Urquell, 02, Kozel, AXA, Kingswood, Granko, Pepsi, Kofola, Jihlavanka, Frisco, Nutrilon.

 

To jsou značky české digitální, kreativní a reklamní agentury Triad. Agentury, kterou Petra Jankovičová zakládala sama v Praze před pouhými čtyřmi lety.

 

Za své kampaně získal Triad ocenění třeba z PIAF nebo Zlatého Klínce. Hodně z nich přitom vznikalo na gauči. A to doslova, protože noví mladí kreativci neměli kvůli raketovému růstu v kancelářích ani vlastní stůl.

 

Agentura se třikrát přestěhovala, přerostla svou matku v Bratislavě a dnes má 55 zaměstnanců a tři separátní jednotky.

 

Zatímco v běžných agenturách sedí accounti v jedné místnosti, IŤáci v druhé a kreativci ve třetí, Triad uplatňuje týmový organizační model. V každém týmu jsou obsazeny všechny esenciální pozice malé agentury: od accounta, přes programátora, copywritera až po designéra. Týmy sedí kolem jednoho stolu a mají své vlastní klienty, které nesdílí s jinými týmy.

 

Díky tomuto uspořádání jsou nejen všichni perfektně informovaní o každém projektu a lehko přeskakují jiskry přes stůl a vznikají nápady, ale pracovníci mají navíc i ve středně velké firmě pocit rodinnosti a blízkosti, která se často z rostoucích agentur vytrácí.

 

S Petrou probíráme všechny tři klíčové složky úspěchu prudce rostoucí agentury: 1) HR - tj. jak nabírat, udržovat si a motivovat skvělé lidi. 2) Marketing a obchod - jak Triad získává své klienty, 3) jak tvořit super kampaně.

 

Petra je opravdu otevřená, takže mimo jiné uslyšíte:

  • jaký je věkový průměr agentury; jaká je hodinovka pro klienty,
  • jaký má přesně program každotýdenní porada celé agentury,
  • jak vypadal nejdrsnější šestikolový tendr od IKEI, jaký kdy Petra zažila. Do jakých tendrů Triad nechodí a kde berou většinu byznysu.
  • Do čeho dává Petra nejvíce času? Je to HR, prodej nebo marketing?
  • Jak Petra udržuje atmosféru rodinného týmu v 55 lidech?
  • Jak zajišťuje, že i copík nebo UXák ví o klientovi vše?
  • A kdo a proč říká Petře, že se chová jako kráva?

 

Pokud byste se v Triadu chtěli ucházet o job, máme pro vás i tajemství, jak správně odpovídat na otázky, které Triad klade v úvodním testu.

 

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/jankovicova.

Mar 8, 2016

Na České ceně za PR 2015 byl Roman Maco jednou z hlavních hvězd večera. Za dojemnou vánoční kampaň pro KPMG získal hned tři ocenění, z toho dvě speciální: za získání srdce poroty a za odvahu jít proti proudu.

 

Skvělé kampaně ale nejsou to jediné, co Roman umí. Zvládá skvěle a opakovaně roli marketingového ředitele. Na této pozici působil v GE Money, České spořitelně, v Socialbakers a nyní v KPMG. Už v tom má poměrně rutinu a prozrazuje postupy a tipy, co vše se musí udělat, aby člověk na této pozici mohl být úspěšný.

 

Čili co jsou první věci, které se dělají po příchodu do nové firmy a jak si jako nový marketingový ředitel rychle získat podporu top managementu firmy? Jak přebudovat marketingový tým včetně toho, jaké to je propouštět lidi ze svého oddělení a jak správně na to? Proč uchazeči o zaměstnání v Romanově týmu musí jakou součást příjimacího pohovoru prezentovat před svými budoucími kolegy? Jaké marketingové lekce se Roman Maco naučil v Socialbakers od Honzy Řežába a jak může staletá globání firma KPMG profitovat z know-how mladého českého startupu?


Dále se s Romanem bavíme o tom, jak se dělá B2B content marketing, který generuje reálný byznys. Podíváme se pod pokličku Socialbakers i KPMG. Konkrétně uslyšíte, jak se dělá úspěšný firemní časopis, který přináší zobchodovatelné leady. Proč je lepší netajit své know-how, ale naopak ho dávat zdarma ven. Jak se prosřednictvím dobrého content marketingu vymanit z područí a libovůle tradičních médií. Jak se se svým obsahem lehce dostat k 12 000 předplatitelů Ekonomu. Nebo jak udělat knížku, kterou vám budou klienti i zaměstanci rvát z rukou po stovkách.

 

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/maco.

1