Info

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely -- Doporučuje časopis FORBES *(09/2016)

Nejposlouchanější český marketingový podcast a jediný český podcast doporučovaný časopisem FORBES servíruje rozhovory s hosty, kteří vás mají co naučit. Kritérium číslo 1: Něco velkého v českém marketingu dokázali. Kritérium číslo 2: Jsou ochotní a schopní rozberat své postupy na součástky. Konkrétně, prakticky, bez marketingového bullshitu. Autor podcastu Pavel Šíma, sám oceňovaný marketér a vystudovaný žurnalista, jde do hloubky. Trvá na odhalení byznysmodelu hostů. Nepustí je od mikrofonu, dokud jejich úspěch nerozloží na drobné a nesloží zpět do použitelného schématu, které můžete okamžitě začít replikovat. Pokud vás už nebaví hledat jehlu v kupce sena – něco inspirativního a použitelného v záplavě milionů irelevantních blogpostů, how-to článků, tweetů a FB postů – je na čase subscribnout si DEMARKETING a pustit si do uší pečlivě vybrané klenoty českého marketingu.
RSS Feed
DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely -- Doporučuje časopis FORBES *(09/2016)
2017
September
May


2016
September
May
March
February


Categories

All Episodes
Archives
Categories
Now displaying: 2017
Sep 28, 2017

Jak to roztočili Galard (do dvou let vyexitováno investiční skupině) a Le Premier (míří k obratu 100 milionů) a proč se jejich cesty ze stejných výchozích pozic vyvinuly zcela odlišně?

Dvourozhovor s foundry dvou pánských krejčovství, jejichž založení dělilo jen pár měsíců, dává nahlédnout do celé košilovo-oblekové branže a nabízí unikátní komparativní pohled na to, jak faktor různých osobnostních rysů zakladatelů může vyústit v úplně jiné firmy s úplně jinou cílovkou a přístupem k zákazníkům.

Dvourozhovor = dvounásobná nálož marketingových insightů.

Standa Gálik (zakladatel Galardu) prozradí:

 • Jak to rozjel s počátečním kapitálem 20 000 Kč; jak zpočátku provozoval obchod bez toho, aniž by reálně měl nějaké obchodní prostory; jak vybartroval úplně vše, co k podnikání potřeboval; a jak pověsil své vlastní obleky na výstavní figuríny – a.k.a. Jak udělat luxusně vypadající prodejnu s téměř nulovým budgetem?
 • Jak akvíroval své první zákazníky (hardsellem)?
 • Jak uplatnil spousty B2B postupů v B2C branži?
 • Jak vybartroval billboard na celý rok – a co všechno proboha ještě vybartroval. :)

 

Jako nemarketingový bonus si povíme jak vypadat jako úspěšný „zalovený“ chlap s pouhými pár kousky oblečení v šatníku a jako bonus číslo dva se dozvíte jak si stopnout letadlo.

Jakub Lohniský (zakladatel a CEO Le Premier) potom poví:

 • Jak doputoval od jednoho pražského krámku k otevírání poboček v polských obdhoďácích?
 • Jak je možné, že se hokejista, co není gay, vrhne úspěšně na svět módy a má apetit a náběh na dotažení samotného velkého pana Blažka? (Jakub už se dopracoval k celkovému počtu 20 000 zákazníků a ročně udělá 3 000 obleků a 10 000 košil na míru.)
 • Jak se dostal neznámý blogísek Muži v Česku na čtenost až 140 000 unikátů měsíčně?
 • Proč se Jakub rozhodl nevěnovat segmentu luxusní krejčoviny, ale raději zacílil na tu prémiovou (nápověda: mohou za to marže a objem)?
 • Jak si Le Premier v počátcích našel díru na trhu a odlišil se proti zavedné konkurenci pouze tím, že udělal preciznější výrobu a zrychlil dodávku obleků k zákazníkovi o několik týdnů?
 • Jak je to v začátcích fakt těžké. Jak musel Jakub prodat své těžce vydřené bávo, jak málem zkrachovali a byli v prvním roce zachráněn až vánočními poukazy.
 • Jak si Jakub zažil dva zásadní okamžiky zvratu v byznysu: první když mu konkurent řekl, že „Marketing ještě nikdy nikomu nic neprodal“, a druhý, když navštívil o několik řádů větší retailovou firmu v Dubaji.
 • Jaké všechny faily a slepé cestičky si vyšlapal: od multilevel marektingu po nafocení fotek s drahým modelem, které pak neměl kam umístit, když mu nezůstaly peníze na nákup médií.
 • Proč v zimě nenakupovat billboardy?
 • Jak se stalo, že má na více než tři čtvrtiny zákazníků e-mail i telefon (v pravdě nevídané číslo)?
 • Proč extrémně záleží na tom, jestli dáte zákazníkovi pětikorunu na záchod nebo mu pošlete šišku salámu?
 • A jakých pět marketingových P (pozor, opravdu říkám pět, ne tradiční čtyři) přivedlo Le Premier z nuly ke stomilionovému obratu?

 

Jako bonus si můžete stáhnout jedno číslo časopisu Muži v Česku (ukázka content marketingu Le Premier) zdarma.

 

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/duel

May 3, 2017

První speciální epizoda DEMARKETINGu. Tentokrát rozhovor s autorem DEMARKETINGu o nové knize Na plné koule, která se do týdne od spuštění stala bestsellerem, a spoustě dalších marketingových témat a fint:

 

 • Jak se dostat do televize? Tj. jak si získat a hlavně udržet zájem médií? Jak se připravit na své první vystoupení v televizi, aby si vás každý zapamatoval a aby vás tam zvali znovu a znovu.
 • Jak si z nuly vybudovat kredibilitu, autoritu potažmo značku, aby vás potenciální klienti začali brát vážně. A jakou uplatnit zkratku, aby vám cesta do médií nemusela trvat dva roky.
 • Jak moc se vám vyplatí budovat si osobní značku, topit stovky hodin v publikační činnosti, která negeneruje bezprostřední cash? A kolik stovek milionů v hodnotě vám to může za několik let přinést?
 • Dá se na napsání knihy vydělat? A pokud ne, k čemu vám to teda je? Co třeba udělat si z knihy lead generator pro další aktivity? A vyplatí se vám v knížce utopit půl milionu v obětovaných příležitostech?
 • Jak dostat knihu do distribuce? Jak ulovit nakladatele, který bude pracovat pro vás? A jak ho přimět si přečíst sedmistránkový e-mail.
 • Jak si vždy a v jakékoliv oblasti bezpečně najít místo na trhu tím, že budete úplně odlišní než veškerá konkurence?
 • Jak se v pozadí připravuje podcast DEMARKETING

-- 

Tutu epizodu vám přináší Smartlook.

 

Před třemi lety jsem byl na prezentaci futuristického analytického nástroje od IBM, který umožňoval v reálném čase nahrávat návštěvníky webu a pak se jako v kině dívat, na co klikají, jak vyplňují formuláře, u kterého kroku se zasekávají a podobně.

 

Tehdy to mělo auru zázračného toolu, za který se ale platily nekřesťanské prachy (konkrétně stovky tisíc či až přes milion korun). Navíc jste museli počkat, až vám ji přiletí prodat salesák v kravatě z Paříže.

 

Dneska můžete mít tu stejnou funkcionalitu za pár stovek korun měsíčně – nebo dokonce úplně zadarmo, k čemuž se dostaneme za chvilku – a pokud teď sednete k počítači, může vám nahrávání běžet do dvou minut na vašem webu. Nekecám!

 

Tahle zázračná technologie od českého startu-up Smartlook, ve kterém mimo jiné zainvestoval majitel celosvětově úspěšné firmy WebNode, nabrala do několika málo měsíců po spuštění 120 000 uživatelů po celém světě. To je 150 000 marketérů, kteří používají Smartlook k analýze miliard webových návštěv a k vymačkávání vyšších konverzních poměrů z webů.

 

Největší síla nástroje, jako je Smartlook, je samozřejmě na B2C webech s velkým trafficem, kde i malé zlepšení konverzního poměru může vydělat miliony.

 

Napadl mě ale i cool usecase pro B2B. Takže pozor: Kdykoliv nám přijde z webu poptávka, vyfiltruju si ve Smartlooku podle času odeslání a url s děkovací stránkou nahrávku konkrétní session, která vedla k poptávce. Vím tak do puntíku přesně, na jakou stránku a z jakého zdroje poptávající na web přišel, co si na něm četl a dokonce i to, co napsal do formuláře jako první, než to smazal a přepsal tím, co mi pak odeslal. K čemu je to dobré? Když vím, že si potenciální zákazník například četl před vyplněním formuláře blogpost o atribuci, vím přesně odkud vítr vane a kam směřovat otázky na prvním sales callu. Smartlook mi tím pádem zvyšuje šanci closnout deal.

 

A jestli vám to všechno ještě nezní dostatečně cool, tak tady je poslední věc. Ať už jste B2C nebo B2B, jako posluchači DEMARKETINGu můžete mít Smartlook na 30 dní úplně zdarma, když využijete url smartlook.com/demarketing. Stačí zadat e-mail, zkopírovat kousek kodu do webu, strčit popcorn do mikrovlnky a do dvou minut můžete sledovat první nahrávky.

 

Ještě jednou: tuto jedinečnou akci pro prvních sto registrovaných využijete na smartlook.com/demarketing.

 

Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.naplnekoule.cz/kniha.

1