Info

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Nejposlouchanější český marketingový podcast a jediný český podcast doporučovaný časopisem FORBES servíruje rozhovory s hosty, kteří vás mají co naučit. Kritérium číslo 1: Něco velkého v českém marketingu dokázali. Kritérium číslo 2: Jsou ochotní a schopní rozberat své postupy na součástky. Konkrétně, prakticky, bez marketingového bullshitu. Autor podcastu Pavel Šíma, sám oceňovaný marketér a vystudovaný žurnalista, jde do hloubky. Trvá na odhalení byznysmodelu hostů. Nepustí je od mikrofonu, dokud jejich úspěch nerozloží na drobné a nesloží zpět do použitelného schématu, které můžete okamžitě začít replikovat. Pokud vás už nebaví hledat jehlu v kupce sena – něco inspirativního a použitelného v záplavě milionů irelevantních blogpostů, how-to článků, tweetů a FB postů – je na čase subscribnout si DEMARKETING a pustit si do uší pečlivě vybrané klenoty českého marketingu.
RSS Feed
DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely
2021
September


2020
December
November
October


2017
September
May


2016
September
May
March
February


Categories

All Episodes
Archives
Categories
Now displaying: Page 1
Feb 7, 2016

Hostem prvního dílu není nikdo menší než Jindřich Fáborský, zakladatel a ředitel Marketing Festivalu. A taky čerstvý magazínem Fobres oceněná osobnost 30 pod 30. Člověk, který z nuly a čisté vášně uspořádal největší – a podle mnohých obsahově nejkvalitněší – online marketingovou konferenci v České republice.

V dnešním dílu se dozvíte, jak se to Jindorvi povedlo. Jak bez kontaktů, zkušeností a peněz vyprodal 1 000 vstupenek na konferenci, o které nikdo nikdy neslyšel. A navíc v Brně. Kdo kdy slyšel o něm? A nejenže ji vyprodal už tři roky po sobě, ale přivedl na ni taková jména jako Avinash Kaushik, Marty Neumeier, Neil Pattel, Larry Kim a další skvělé řečníky.

Jindra byl v rozhovoru velice velice otevřený. Uslyšíte story o ostravských směnkách, které zajistily financování prvního Festivalu. Dozvíte se, kolik milionů stojí takoví světoví řečníci, jaký obrat měly všechny tři ročníky Marketing Festivalu. Jak si Jidra dělal celostětový výzkum o tom, jak konferenci poskládat a proč považuje většinu konferencí za podvod – nebo jeho slovy ojeb – na účastníky.

Kromě Marketing Festivalu se probírají i jiná témata: nedávno se Jindra rozhodl pozvednou úroveň konferencí na světovém poli. V listopadu vyrazil na steč do Londýna a oznámil konání ambicizoní konfery s názvem PPC Tribe, která měla přinést poprvé na prkna řečníky, kteří běžně pracují s miliardou klíčových slov. Kupříkladu. Tentokrát si Jinda ukrojil poměrně velký krajíc a v prosinci musel celou akci zrušit. I o svém failu a ztrátě milionu a půl korun hovoří velmi otevřeně.

Bavíme se ale o mnoha dalších věcech. Takž uslyšíte například tři konkrétní techniky, jakými Jindra získává řečníky, kteří jsou nejlepší ve svém oboru, ale nikdo je nezná a nikdy ještě na žádné konferenci nemluvili. Dále třeba které české marketingové osobnosti Jindra uznává a doporučuje sledovat. Proč by měl marketing být koncesovaná živnost. Jak využívat osobní brand pro spouštění dalších a dalších úspěšných projektů a produktů. Nebo jestli je lepší po večerech psát na blog nebo pařit Counter Strike.

 Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/faborsky.

0 Comments
Adding comments is not available at this time.