Info

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Nejposlouchanější český marketingový podcast a jediný český podcast doporučovaný časopisem FORBES servíruje rozhovory s hosty, kteří vás mají co naučit. Kritérium číslo 1: Něco velkého v českém marketingu dokázali. Kritérium číslo 2: Jsou ochotní a schopní rozberat své postupy na součástky. Konkrétně, prakticky, bez marketingového bullshitu. Autor podcastu Pavel Šíma, sám oceňovaný marketér a vystudovaný žurnalista, jde do hloubky. Trvá na odhalení byznysmodelu hostů. Nepustí je od mikrofonu, dokud jejich úspěch nerozloží na drobné a nesloží zpět do použitelného schématu, které můžete okamžitě začít replikovat. Pokud vás už nebaví hledat jehlu v kupce sena – něco inspirativního a použitelného v záplavě milionů irelevantních blogpostů, how-to článků, tweetů a FB postů – je na čase subscribnout si DEMARKETING a pustit si do uší pečlivě vybrané klenoty českého marketingu.
RSS Feed
DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely
2021
September


2020
December
November
October


2017
September
May


2016
September
May
March
February


Categories

All Episodes
Archives
Categories
Now displaying: 2020
Dec 9, 2020

Covid šlápnul kultuře na krk. Spolu s nekompetentními nařízeními vlády a ministerstev už tři čtvrtě roku drtí ohryzek hudební scény a dalších odvětví.

Média informují o snadno představitelných a tedy dobře zkonzumovatelných číslech, ale opomíjejí ne tak jednoduše vyčíslitelné ukazatele. Jenže přílišné upnutí k jediné hodnotě nasazuje klapky a strhává celá odvětví do propasti, ze které se nemusí už nikdy vyhrabat.

Už teď je jasné, že spousta festivalů a kapel se z toho už neotřepe. Že některé kluby už nikdy neotevřou. Kultura se nedá vypnout a zapnout. I když COVID odejde a firmy se zase nakopnou, hudební průmysl, odvětví, které živí 300 000 lidí a produkuje písničky, které provází životem nás všechny, už nikdy nebude jako dřív. 

Pavel Šíma si do druhého dílu pořadu 4D pozval dva hosty z hudební scény – frontmana kapely Cocotte Minute Martina Zellera a předsedu Music Managers Fora Petra Blažka. Společně rozebírali opomíjené rozměry lockdownu:

  • Proč vláda zaslepeně operuje jen s jednou metrikou a kriplí kvůli tomu desítky odvětví.
  • Jak lockdown ničí fungující ekosystém hudební scény.
  • Že resuscitace kultury neproběhne jedním nakopnutím, ale čekají ji minimálně dlouhé měsíce rekonvalescence.

 

Martin Zeller a Petr Blažek vysvětlili, proč je zcestné uvažovat o lidech z hudební branže jako o někom, kdo ze dne na den opustí své zaměstnání a naběhne k lopatě nebo za kasu. Takové rychlé přepnutí představuje totiž pro nás všechny větší nebezpečí, než si myslíme.

Ponořte se s námi do podcastu, který ukazuje čtvrtý rozměr. Bez okecávání, politických kliček nebo účelové honby za senzací.

***

 

--Patroni této epizody--

 

RAYNET je český CRM software, který pomáhá manažerům a obchodníkům evidovat, plánovat i vyhodnocovat vše, co se týká zákazníků a obchodu.

 

První měsíc si RAYNET můžete vyzkoušet zdarma. Stejně tak, jako můžete využít jejich dokonalou zákaznickou podporu. Více na raynet.cz.

 

***

 

Zavětřili jste v mediálním světě bullshit? Dejte nám vědět na

Facebooku a Instagramu.

 

Nenatáčíme jedno líbivé téma za druhým, na každé epizodě bušíme několik dní, proto nový díl vypouštíme jednou za dva týdny. 

Pokud naši snahu chcete podpořit, najdete 4D na Patreonu.

Poslouchejte nás: 

Spotify

Google podcasts

Apple podcasts


Kontakt: 4D@pavelsima.cz

Nov 24, 2020

Pustili byste se do projektu, o kterém víte, že na 90 % zahučí pod kytky? Tak neveselou statistiku totiž mají v průměru start-upy. Makat na novinkách a inovacích od prvního kousku kódu, prvního prototypu, prvního písmene až do úspěšného finiše na burze nebo při prodeji, to chce více než pořádné koule a ustálený žaludek.

O tom ví své i Richard Malovič, CEO stamilionové firmy Whalebone, která chrání uživatele internetu bez nutnosti instalovat software do zařízení. Pavel Šíma, founder a CEO start-upu, s ním probral

  • jakou mají start-upy šanci na život,
  • jak se vyhnout neúspěchu
  • a proč si hlídat záda před parazitickými akcelerátory a investory, kteří myslí jen na to jedno.

Zjistíte, že start-upy a drogy jsou si nebezpečně podobné – oboje vás může v jednu chvíli vystřelit v euforii k sousedům pod rybíz a vzápětí mrštit do depresí nebo dohnat až k sebevraždě. První případy opravdu neblahých konců už máme i v Česku. 

 

Klíčová otázka zní: Proč svět start-upů stále více mladých talentovaných lidí tak uhrančivě přitahuje, když většina z nich si vyláme zuby, přijde o nejlepší léta života, zničí si zdraví, reputaci a třeba i přijdou o rodinu? A kdo na tom celém ve skutečnosti vydělává, když ne oni? 

Téma nedráždíme konečky prstů, ale zarýváme nehty hluboko pod founderskou kůži.

TÉMATA ROZHOVORU:

00:00:20 Představujeme Richarda Maloviče

00:04:40 Startupy

00:33:00 (Ne)úspěch na projektech

00:41:45 Chemie salesu v kostce

00:57:38 Co-founders aneb Mám se na ně spoléhat?

01:05:56 PATRON EPIZODY: RAYNET

01:06:24 Soutěže v pitchování a jiné programy

01:21:19 Investice, kam se podíváš

01:32:42 Investor vs. founder

02:10:10 Rady začínajícím podnikatelům

02:18:03 Efekt covidu a home office na produktivitu práce

02:34:26 Negativní dopady dnešní situace na nováčky

02:42:44 Ambiciózní cíle

02:46:52 Shrnutí

02:49:28 Richard reaguje na zpravodajské články

02:55:34 Slam poetry by Anatol Svahilec

03:09:26 Závěr a poděkování

***

--Patron této epizody--

RAYNET je český CRM software, který pomáhá manažerům a obchodníkům evidovat, plánovat i vyhodnocovat vše, co se týká zákazníků a obchodu.

První měsíc si RAYNET můžete vyzkoušet zdarma. Stejně tak, jako můžete využít jejich dokonalou zákaznickou podporu. Více na raynet.cz.

***

Zavětřili jste v mediálním světě bullshit? Dejte nám vědět na Facebooku a Instagramu

Nenatáčíme jedno líbivé téma za druhým, na každé epizodě bušíme několik dní, proto nový díl vypouštíme jednou za dva týdny. 

Pokud naši snahu chcete podpořit, najdete 4D na Patreonu.

Poslouchejte nás: 

Kontakt: 4D@pavelsima.cz

Nov 21, 2020

Přestáváme rozumět světu, ve kterém žijeme. Pravda nevítězí, umřela a už se nevrátí. Jestli to chceme zlepšit, potřebujeme pochopit nepřikrášlenou realitu, byť to je masakr. Poslechněte si, jak jsme se dostali od doby moderní do doby fluidní a v čem nás tato změna nakopala do koulí. Servírujeme podcast bez konejšivých řečiček, cynického zmaru nebo zjednodušujících memů.

Nebude to vždy příjemný poslech, ale bezbolestná změna už není na pořadu dne.

Pavel Šíma se na podcastovou scénu vrací s pořadem 4D, ve kterém nehodlá všeobecně tolerovaný bullshit krýt jako pokoutného ticháčka. Cílem 4D jsou:

  • debullshitting,
  • demasking,
  • decomposition
  • a demarketing.

Připravte se na zpracování témat bez klouzání po povrchu a vyhýbání se bolavým místům. 4D dává prostor i čtvrtému rozměru problémů, který se z mainstreamových médií nedozvíte.

Přejeme ne moc znepokojující pocity po poslechu.

Zavětřili jste v mediálním světě bullshit? Dejte nám vědět na našich sociálních sítích.

Nenatáčíme jedno líbivé téma za druhým, na každé epizodě bušíme několik dní, proto nový díl vypouštíme jednou za dva týdny. Pokud naši snahu chcete podpořit, najdete 4D na Patreonu.

Oct 12, 2020

V osmém díle “obnoveného” podcastu DEMARKETING se dozvíte, co se dělo v uplynulých třech letech ticha a žádné epizody. 

Co jsem dělal pro zvýšení výkonnosti digitálních marketérů po celém světě??

Kam jsme za tu dobu posunuli aplikaci ROIVENUE a atribuční modelování? 

Proč po třech letech obnovuji kanál DEMARKETINGu?

A co teď svět potřebuje daleko více než další marketingový podcast a o čem bude nová show?

Pobavíme se hlavně o příčíně tříleté odmlky - startupu ROIVENUE, který momentálně jako CEO řídím. 

Vysvětlíme, jak funguje atribuční modelování. Jak díky němu můžete vydělat více se stejným marketingovým rozpočtem. A jak se nám podařilo službu, která ještě před pěti lety stála miliony a byla jen pro největší hráče, demokratizovat pro e-shopy a online projekty každé velikosti.

Jako omluvu za dlouhou odmlku prosím přijměte slevu na vyzkoušení ROIVENUE a implementaci zdarma.

A nakonec přidáváme pár slov o nově připravované show. O čem to bude a kdy se spouští? 

To vše v obnoveném DEMARKETINGu. Chyběli jste mi.

Tuto epizodu Vám přináší Easy Project

Vyzkoušel jsem za život spoustu project managementových softwarů od Basecamp, Trello, Paymo, Active Collab, Jira, MS project a tak dále. To co ale vymysleli Češi ve firmě Easy software a proč si je kupují firmy z celého světa (80 % revenue firmy přichází ze zahraničí), je systém WBS - work breakdown structure, který jsem neviděl u žádného jiného toolu.

O co jde?

Kolikrát se vám stalo, že jste v týmu vybrainstormovali celý projekt třeba na flipchartu a potom jste museli tasky manuálně předatlovávat do project management softwaru.

Easy project toto řeší mnohem lépe. V módu WBS rovnou vymýšlíte a kreslíte třeba v zasedačce na sdílené obrazovce projekt jako mind mapu. Následně stačí jen k jednotlivým bublinkám assignovat lidi a než přijdou z meetingu ke svému kompu, už mohou mít rovnou zadány všechny tasky. 

Druhý velký problém - který řeší spousta firem - je přehršel softwarů.

I za mnou nedávno přišel můj co-founder a říká: "Ty vole, Pavle, my máme tolik systémů, jeden na time tracking, jeden na support tickety, jeden na organizaci vývojářů, jeden na management produktu a já nevím kolik dalších, že trávíme spoustu neproduktivního času jen tím, že mezi nimi přesouváme data." A měl recht. Proto jsem rád, že existuje systém, co tohle řeší. Namísto pěti systémů jeden. Bomba.

Easy Project samozřejmě můžete vyzkoušet úplně zdarma. Pokud navštívíte stránku easyproject.cz/demarketing, dostanete 30 dní na vyzkoušení všech jeho funkcí.

Když se potom rozhodnete nástroj využívat, onboarding bude pro vás o to snazší, že dostanete přiděleného česky mluvícího implementačního specialistu, který vám pomůže systém napasovat přesně na vaše potřeby. Tak aby nástroj odpovídal struktuře vaší firmy, projektům a procesům.

Využijte 30ceti denní trial zdarma na easyproject.cz/demarketing.

1